Vi deltager i genåbningsfestival på Vallensbæk havn den 24. august, update 17.8.

Kære medlemmer,

Vi  klubben og mig har lidt brug for jer denne dag fra kl.10-14 :ed havnen i Vallensbæk.

læse lige lidt omkring hvad der foregår.

“Jeg er i gang med at invitere daginstitutioner og børn fra mellemtrinnet på alle skoler med til Genåbningsfestivalen. Vi håber nemlig på en sjov dag, med massere af glade børn i alle aldre (4-12 år), der får glæde af jeres aktiviteter.

NYT NYT  Programmet her

Derfor har vi ændret lidt i fremgangsmåden, så en del af aktiviteterne bliver med tilmelding for skoler og daginstitutioner. Dette er både for at imødekomme et ønske fra pædagoger og lærere, der dermed bedre kan planlægge dagen og undervisning for børnene, og for jeres skyld, så I ved, hvornår der kommer ”kunder” til aktiviteten. Jeg booker lidt færre børn, end der reelt er plads til ved jeres aktivitet, så der også er plads til de ældre eller Vallensbæk borgere. Et par af aktiviteterne er stadig uden tilmelding, så vi får lidt af den ønskede ”festival”-stemning.”

Dette er fra kommunen og en pt. tidsplan ser sådan ud:

Program til skoler og daginstitutioner.

Vi står sammen med andre i et telt fra kommunen hvor vi får 2 bord.

Her skal vi udstille nogle skibe og sejler med vores klubskibe med de børn som tilmelder sig eller når der er vores tur i programmet.

Så jeg kunne tænke mig vi er  6-7 personer som klarer dette men hvis der kommer flere ville dette også være fint.

Skal bruge nogle medlemmer som kan lade vores bly batterier op. 🙂

Tilmeding til mig hurtigst muligt på formand@vmk-rc.dk.

Dem som deltager er : ThomasR., JohnnyH, ClausF, MogensK.

Jeg kommer med mere info når vi nærmer os.

Hilsen jeres formand